HOME OFFICE NA ZÁPCHU.

Nadpis možno znie ako vtip, ale ak stojíte v zápche dopravnej možno to až taká hlúposť nebude…

Býval som menežér, dnes som len “menejžer”, ale vždy som hovorieval, že každý problém má minimálne dve riešenia.

Do Senca sme sa nasťahovali takmer pred dvadsiatimi rokmi a všetko bolo priam ideálne. A keď píšem VŠETKO, tak naozaj všetko. Aj dnes pri troche skromnosti prevažujú pozitíva nad negatívami, ale dnes ďaleko viac plýtvame naším časom. Plýtvame ním v dopravných zápchach. Len čo človek prejde pár metrov z domu, už stojí a čaká. Stáť niekde v rade a čakať je a bolo vždy otravné, ale keď “musíte” čakať, aby ste mohli začať pracovať, je priam flustrujúce a zbytočné. V konečnom reťazci neustáleho čakania a pomalého presúvania doplácame všetci, od zamestnávateľa až po štát, takže nájsť riešenie na “uvoľnenie zápchy” by malo patriť medzi naše priority.

Nie je tomu ale tak. Z každej strany zaznievajú len návrhy ako zmeniť cesty. Riešenie je to možno dobré, ale než príde k realizácií, možno tu bude toľko áut, že to už zase bude nedostačujúce.

A čo iné riešenia? Často som polovtipom hovoril, že “iba návrh posúva diskusiu dopredu a aj keď navrhneš sprostosť, možno niekoho iného inšpiruješ k nápadu, ktorý náš problém vyrieši”. Platilo to pred rokmi, platí to aj dnes…

Teraz malá menejžerská analýza. Bežná dopravná zápcha je ako rieka s prítokmi, ktorá má malý prietok a z každej strany priveľa vody a nemá kam vtekať – alebo inak – do miest prúdi viac áut, než ich cesty dokážu svojím systémom dopraviť do cieľa.

Ak by to bola voda, tej nerozkážeš, ale kedže v tých autách sedíme my, my by sme mali mať voľbu. Máme dôvod prepraviť sa z miesta A do miesta B a pokiaľ sa nevyriešia cesty – poriešme ten dôvod. Ak by sa totiž znížil počet áut, zlepší sa aj prietok ciest. Ide o to, o koľko by bolo potrebné toto číslo znížiť. Inšpirovali ma tohtoročné letné prázdniny – len z pohľadu nižšieho počtu áut a kratšej cesty do práce – paráda. 🙂 Namiesto 90 minút len 25.

Takže otázka znie: Ako vieme dosiahnuť stav, aby bolo na cestách menej áut a nemali sme prázdniny celoročne? 🙂

A teraz príde na rad na začiatku spomínaný manažér, pretože on má silu tento počet ovplyvniť. Ak sa totiž zamyslíme koľkí z nás majú naozaj dôvod ísť do mesta a MUSIA byť v práci fyzicky, zistíme, že ak by naši manažéri dali svojim zamestnancom možnosť pracovať formou HOME OFFICE prišli by na to, že pri správnom nastavení firemných procesov zadávania úloh a kontroly ich plnení a možno aj merateľnej motivácie, by bol ASPOŇ ČIASTOČNÝ home office veľmi užitočný pre väčšinu slovenských firiem. Mám vo svojom okolí viacero známych, ktorí touto formou už pracujú a sú často ďaleko efektívnejší ako keď sedia v práci. Je to naozaj len na tých manažéroch a ich odvahe a nastavení procesov. Nedokáže to možno každý manažér, ale dokážu to tímy takýchto manažérov. Je potrebné prijať rozhodnutie, vyskúšať ho, vycibriť potrebné procesy a rozšíriť ich na väčšiu časť zamestnancov.

Zamestnanec pracujúci aspoň 3 dni v týždni z domu je aj o firemných úsporách, je to o efektívnosti, o dôvere ale aj kontrole a komunikácií.

Ale než sa nám podarí dobudovať potrebnú infraštruktúru, mohlo by to byť riešenie ako znížiť počet áut prúdiacich do našich miest.

Ako hovorím – návrh je riešením problému a aj ten najhlúpejší návrh môže niekoho iného inšpirovať k tomu spásonosnému.

Navrhuj a inšpiruj! Ak si menežér a nie len menejžer, tak sa zamysli kto z tvojich podriadených by mohol svoju súčasnú pozíciu vykonávať aj z domu. Vytvor mu podmienky, nastav pravidlá a všetci ostatní, ktorých musíš mať pri sebe sa tak do práce dostanú o niečo skôr. Čas, ktorý im ušetríš, môžu venovať rodine, priateľom a svojim záľubám a len naozaj dobrý manažér vie, že niet nad spokojného zamestnanca, ktorý má čas aj na prácu aj na rodinu.

Verím, že môj návrh môže byť pre pár schopných manažérov zaujímavou inšpiráciou. Aby sa to odrazilo aj na cestách, potrebujeme ale veľa schopných manažérov. 🙂 Pre nás ostatných a do času kedy nás zápchy nebudú oberať o čas si dajme aspoň za hrsť orieškov v čokoláde aby sme sa to v zdraví prežili, boli k sebe tolerantnejší a ohľaduplnejší. 🙂

A keď prídete do práce a váš manažér je opäť bez návrhu, pomôžte mu a navrhujte vy. Nikde nie je napísané, že vás jeden dobrý návrh nemôže posadiť do manažérskeho kresla. 🙂