PREČO SÚ KORENINY V ŠPAJZKE TAKÉ LACNÉ? LEBO SÚ BEZ OBALU!

koreniny porovnanie cien

Áno, zákazníkom, ktorí nakupujú koreniny v ŠPAJZKE do vlastného obalu je to jasné už niekoľko rokov – pre vás ostatných, prinášame podrobné porovnanie prečo je tak výhodné nakupovať koreniny v bezobalovom obchode.

Odpoveď je jednoduchá. Ak samotný obal korenín predstavuje 40-50% hmotnosti celého produktu, musí mať predsa významný vplyv na tvorbu ceny, najmä ak je korenín v obale len zo pár gramov!

Chceli by sme vás ale presvedčiť faktami a fotodokumentáciou a preto sme sa vybrali zo ŠPAJZKY do najbližšieho reťazca na pešej zóne (červeno žltý supermarket) a nakúpili sme rôzne druhy korenín, vrátane vlastných značiek. V ŠPAJZKE sme potom na certifikovanej váhe odvážili každý produkt, jeho obsah, aj samostatne jeho obal. K dobru všetkých výrobcov ktorých koreniny sme nakúpili je, že koreniny boli navážené v obaloch presne a často krát aj viac – čo je ale pri tých miligramoch často zanedbateľné. Domnievali sme sa však, že skôr bude chýbať, ako prevyšovať. Napr. bazalka. V obale má byť 9g, výrobca nasypal 10,86g. Teda za náprstok viac.

S porovnaním cien to už také ružové nie je a kto nakupuje koreniny v bežnom obchode balené v obale, nielen že koreniny nakúpi veľmi draho, ale aj zbytočne vytvára doma odpad, ktorý často ihneď po nákupe vyhodí do koša. Odpad, ktorý je takmer vždy nerecyklovateľný, nakoľko sa skladá z rôznych materiálov, ktoré by bolo potrebné oddeliť. V neposlednom rade platíme čoraz aj viac za vývoz odpadu, takže nákup balených korenín predražuje ešte aj ten vývoz domáceho odpadu. Pamätajte: najlepší odpad je ten, ktorý ani nevytvoríme! Aj preto je čoraz populárnejšie nakupovať bez obalu. 😉

Poďme sa však podrobnejšie pozrieť na porovnanie cien korenín. V tabuľke nižšie sú uvedené názvy korenín, ich gramáž, hmotnosť samotného obalu, podiel hmotnosti obalu na celom produkte, spotrebiteľská cena v spomínanej sieti, cena korenín v ŠPAJZKE za rovnakú gramáž do vlastného obalu a vyčíslený rozdiel úspory v € aj v %.

V skratke je možné jednoznačne potvrdiť, že všetky koreniny nakúpené v ŠPAJZKE bez obalu sú VÝRAZNE lacnejšie ako koreniny nakúpené v bežnom supermarkete v obaloch. Úspora na celý nákup predstavuje viac ako 60%!

Príklad: ak zaplatíte za 6g majoránu v sieti 0,85€ – v ŠPAJZKE zaplatíte LEN 0,05€ – slovom 5 CENTOV! Vážne! Iný príklad: Najlacnejšie koreniny sú v sieťach ich vlastné značky. Zoberte si taký bobkový list ako VZ spomenutej siete, kde za 5g zaplatíte 0,19€ ale v ŠPAJZKE dáte za 5g LEN 0,08€. A to pri vlastnej značke v sieti, bol v obale bobkový list len taký “drobizg”  – ale to sa dozviete až doma … V ŠPAJZKE vidíte koreniny ako vám ich vážime, všetko je priehľadné a transparentné. 😉

V tabuľke sú červenou zvýraznené koreniny, kde obal tvorí neskutočných 30-50% hmotnosti celého produktu a všimnite si výsledok na konci riadku – čím ľahšie koreniny v obale, tým výraznejší rozdiel v cene v prospech bezobalového obchodu. To znamená, že ak odteraz nakúpite bobkový list, bazalku, oregano, majorán, či iné málo vážiace koreniny v bežnom obchode, tak naozaj len plytváte peniazmi, navyšujete si doma poplatky za vývoz odpadu a v konečnom dôsledku navyšujete objem komunálneho, nerecyklovaného odpadu na skládke za mestom. 🙁

Ak náhodou o faktoch v mojich riadkoch pochybujete, príďte sa presvedčiť osobne. Zastavte sa v ŠPAJZKE na Lichnerovej 41A, v pasáži HELIOS 1 Ak nebudete mať aj vlastný obal – nevadí – budeme radi, že vás môžeme osobne presvedčiť a pritom uvidíte, čo všetko dobré a kvalitné v ŠPAJZKE máme.

Ak ste z iného mesta – navštívte akýkoľvek bezobalový obchodík a pozrite si ceny aj kvalitu korenín. To čo platí v ŠPAJZKE, s veľkou pravdepodobnosťou nájdete aj v iných bezobalových obchodíkoch. 🙂

Ak sa vám náš článok páčil budeme radi ak v ŠPAJZKE nakúpite, prípadne nás aj pochválite na FB, či IG (@spajzkasenec). Ďakujeme veľmi pekne!

Pridaj komentár