VYHRAJ S ODPADOM SPOD STROMČEKA!

Predstavte si… Je tak pätnásť minút po vianočnom rozbaľovaní darčekov. Eufória a nadšenie opadlo, napätie či sa všetko podarí ako sme chceli tiež povolilo, no keď pozriete na zem vôkol seba vidíte “vianočné smetisko”. Všade množstvo papiera, plastov, stužiek a pozlátka – ak máte v rodine deti, viete o čom hovorím.

Vianoce sú krásne sviatky

O tom niet pochýb, ale pohľad pod stromček mnohých rodín potvrdzuje fakt, že sa máme dobre – teda aspoň z pohľadu počtu a veľkosti darčekov pod našimi stromčekmi. Máloktorá rodina sa dnes uspokojí s jedným darčekom na jedného člena rodiny – zvieratá nevynímajúc. Minimum rodín pojme Vianoce s dôrazom na zníženie objemu odpadu – tá naša nie je výnimkou, aj keď počty darčekov u nás výrazne klesli.

Ale ok. Vianoce sú raz do roka, učíme sa a vyvíjame, jedného dňa budú možno aj Vianoce o uvedomelejšom prístupe k obdarovávaniu a tvorbe odpadu.

Učme sa a motivujme sa navzájom

A aby uvedomelejšie Vianoce prišli skôr, budeme sa zatiaľ učiť a motivovať. Preto ŠPAJZKA vyhlasuje SÚŤAŽ  “Vyhraj s odpadom spod stromčeka”.

Je to jednoduché. Ak sa chcete do súťaže zapojiť, neporiadok spod stromčeka, ktorý som spomínal v úvode nenapchajte do jedného vreca, ale pekne roztrieďte na kôpky rovnakého odpadu. Zapojte do triedenia aj deti a ostatných členov rodiny, hovorte spolu prečo je to dôležité a správne a výsledok svojho snaženia odfoťte.  Fotku nám môžete pripojiť do komentára na Facebook, alebo nám ju môžete poslať e-mailom na: zakaznik@vazimsita.sk a do predmetu e-mailu dajte “TRIEDIM VIANOČNÝ ODPAD”.

Do komentára na Facebooku  pozvite pár svojich priateľov – lebo ak sa vám podarí ich namotivovať tak, že sami pripoja svoju fotku s roztriedeným odpadom spod stromčeka a budete mať šťastie v losovaní, vaša výhra sa zdvojnásobí.

Hráme o 4 DARČEKOVÉ ŠPAJZKA POUKÁŽKY v hodnote 20 € – s motiváciou za priateľa hráme o 4 x 40 €.

Ak ste sa o súťaži dočítali v mesačníku Senčan až po Vianociach, nezúfajte! Súťaž trvá až do konca roku. Možností ako roztriediť a odfotiť svoj “posviatočný odpad” nájdete neúrekom – napr.ak si budete darčeky u starých rodičov rozbaľovať medzi sviatkami, obdarúvate sa so svojimi priateľmi, či známymi, strávite Silvestra s priateľmi a spomeniete si na našu súťaž pri upratovaní, a tak podobne. Svoju fotku potom pošlite na náš e-mail zakaznik@vazimsita.sk a do predmetu e-mailu dajte “TRIEDIM VIANOČNÝ ODPAD SO SENČANOM” alebo, ako som spomínal vyššie, vložte ju do komentára na náš Facebookový profil.

(Účasťou v súťaži súhlasíte s podmienkami súťaže. Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená ani použitá na marketingové účely, či iné potreby tretích strán. Súťaž trvá od 24.12. do 31.12.2019, výhercovia budú vylosovaní 2.1.2020 o 20,00. Informácia o prípadnej výhre bude zasielaná elektronicky.)

Tak. Rok 2019 zakončíme peknou motivačnou súťažou v triedení odpadu, sľúbime si, že v novom roku 2020 budeme na svoj odpad pozerať s väčším dôrazom a že všetci spolu “pôjdeme naplno a postupne budeme pridávať”. 🙂

Zo ŠPAJZKY vám ďakujeme za vašu dôveru, váš čas aj chuť pristupovať k životu na tejto planéte zodpovednejšie.

Autor: Kmeť Peter z bezobalového obchodíku ŠPAJZKA.

Senčan, ktorému záleží na prostredí kde žije.

Pridaj komentár